Sosyal Ağlarda Fige
Follow us on foursquare

 

 
Pazartesi
May072012

FİGE GELENEKSEL YAZA MERHABA PARTİSİ

Perşembe
Nis192012

GRUP ACUBA İLE LATİN GECESİ (25 Nisan 2012)
ACUBA dört Kübalı'dan oluşan,geleneksel 
"Latin Müzik" grubudur. Grubun repertuarı, Salsa, Bolero, Cha
Cha, Guajira, , Son Muntuno, Guaracha, Cumbia, Bachata ve
Merengue gibi Küba ve diğer Karayip müziklerinden oluşturulmuştur;
Repertuar ayrıca Türkçe şarkılar ile zenginleştirilmiştir.

Andrés Macias (Deniz Can) (Grup direktoru, bas gitar ve vokal)
Yadira Sosa (Maracas ve vokal)
Marcos del valle Mejias(Piyano ve vokal)
Gökhan Avcı (Perkusiyon)

Rezervasyon yaptırınız. 312 438 07 21

Cuma
Mar092012

SANEM KALFA & GEORGE DUMİTRİU KONSERİ (15 Mart)

 

 

Sanem Kalfa ve George Dumitriu 5 yılı aşkın bir süredir birlikte çalışmalarını sürdürmekte. Sık sık Hollanda’da performans veren ikilinin müziğinde doğaçlama, geleneksel Türk müziği, elektronik müzik, ters ritimler ve Brezilya müziği gibi pek çok öğeyi bir caz çerçevesi altında bir araya getiriyorlar.
Sanem Kalfa, geleneksel Türk müziğinin renklerini caz ile harmanlayan kendine has tarzı ile tanınıyor. Trabzon doğumlu sanatçı, 12 yıl çello çaldıktan sonra çalışmalarını caz vokalistiğine yöneltip 2007’de Hollanda’ya taşındı. Caz eğitimini Prins Claus Konservatuarı’nda tamamlayan sanatçı daha eğitiminin ikinci yılında Nederlands Jazz Vocal Concour’da ikincilikte ödüllendirildi. 2009’da değişim öğrencisi olarak gittiği New York’ta JD Walter, Gretchen Parlato, Sheila Jordan, Roberta Gambarini gibi caz müziğinin önde gelen isimleriyle çalıştı. Slovenyalı piyanist Kaja Draksler’ın liderliğindeki Akropola Quartet ile “Türkü” isimli albümü kaydetti. Sanatçı Quincy Jones’un jüri başkanlığını üstlendiğini 44. Montreux Jazz Festivali’nde Jazz Voice yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. Son zamanlarda ise kendi grubuyla ve Avrupa çapında çeşitli projelerle sahne almaktadır.
Romanya doğumlu George Dumitriu müzik kariyerine keman çalarak başladı. İlk birincilik ödülünü 11 yaşında kazanan sanatçı, pek çok ulusal ve uluslararası ödülle onurlandırıldı. 13 yaşında kendi kendine gitar çalmayı öğrendi ve üniversiteden mezun olduktan sonra Prins Claus Konservatuarı’nda caz gitar eğitimine başladı. Halen Amsterdam Konservatuarı’ndaki çalışmalarını sürdürmekte olan sanatçının Re-bop Unit ile birlikte saksofoncu Dick Oatts’ın da konuk sanatçı olarak katkıda bulunduğu bir albüm kaydetti. 2007’de Peter Herbolzheimer liderliğindeki European Jazz Academy Big-Band’e katılan sanatçı Benny Golson, Herb Geller, Heinz von Hermann, John Ruocco, Ben Monder, Adam Rogers, Gilad Hekselman, David Gilmore ve Mike Moreno gibi isimlerle çalıştı.

Konser saat 21:00'de başlıyor.

Rezervasyon: 0(312) 438 07 21

 

Çarşamba
Şub012012

FİGE : ROMANTİZM'İN TEK ADRESİ


SEVGİLİLER GÜNÜ MENÜSÜ

 

BAŞLANGIÇ

 TART HAMURUNDA AVOKADO PÜRESİ VE KARİDES

MERCİMEK KÖFTE YATAĞINDA KAŞIK SALATA

ZEYTİNYAĞLI YAPRAK SARMA

PEYNİR TABAĞI

YOĞURTLU PANCAR

 

ARA SICAK

 BAKLAVA HAMURUNDA MOZZARELLA 

LEVREK ŞİŞ

 

SALATA

 FİGE KARIŞIK SALATA

 

ANA YEMEK

  LEVREK BRUSCHETTA

veya

   ÇİN USULÜ BONFİLE

 

TATLI

DOLCE VİTA


Pazar
Ara252011

FİGE'DE YILBAŞI EĞLENCESİ BAMBAŞKA

Bu yılbaşı da Fige'de eğlence çok farklı! Tam 3 ayrı grup geceye renk katacak. Gece başında İlhan Burak Altuni ve Ceyhun Güneş'in gitarlarına Çağın Kırcalı perküsyonla eşlik edecek. Arkasından 9 kişilik dev Balkan orkestrasının kıpır kıpır ritimleri kendinizi oturduğunuz yerde bile dansederken bulmanıza sebep olacak. Gecenin finalinde Grup Mejazzi en güzel şarkılarını, yeni bir yılın yeni bir coşkuyla başlaması için söyleyecek. Grup Mejazzi'de solist Elif Kuzu'ya saksafonda Volkan Kuzu, klavyede Ozan Eroy, perküsyonda Mert Baycan, kanunda Koray Balarısı eşlik edecek.


Herkese para, sağlık, mutluluk ve herşeyden önemlisi barış dolu bir yıl diliyoruz. 

Page 1 ... 2 3 4 5 6 Sonraki Sayfa